MENÜ
Sepetiniz

ANKARA İÇİ 300 TL üstü ÜCRETSİZ TESLİMAT!

KURU BUZ (HARİCEN SATILMAZ) DRY ICE 2.5 KG

KURU BUZ (HARİCEN SATILMAZ) DRY ICE 2.5 KG
KURU BUZ (HARİCEN SATILMAZ) DRY ICE 2.5 KG

Kuru buz sadece Toptansarkuteri.com'dan satın alacağınız donuk ürünlerin sevkıyatı için satışa açılmıştır, haricen satılmaz! Satın almış olsanız dahi siparişiniz iptal edilir, gönderilmez !!!

Donuk ürünleriniz strafor içinde gönderilir ve kargoda geçen sürede çözülme olur. Ürünlerinizin donuk olarak teslim edilmesini istiyorsanız kuru buz satın almalısınız. Donuk ürünler kuru buz ile gönderildiğinde 36-48 saat çözülmez. Bir adet kuru buz 2,5 kg'dır. Hacmine göre 4-6 kg donuk ürün için 1 adet kuru buz almanız yeterlidir. Kuru buz ücreti donuk ürün maliyetlerine yansıtılamadığı için haricen satılmaktadır.
 
Kuru buz nedir, ne işe yarar?

Kuru buz, donmuş karbon dioksittir. Bir blok kuru buzun yüzey ısısı –78.5 C° dir. Kuru buz aynı zamanda o güzel uçunum özelliğine de sahiptir - yani kuru buz eridiğinde sıvı haline gelmek yerine doğrudan karbon dioksit gazına dönüşür. Süper-soğuk oluşu ve uçunurluk özelliği nedeniyle dondurma amaçlı işlerde kuru buza talep oldukça yüksektir. Örneğin, ülkenin bir ucundan diğer ucuna donmuş bir madde yollamak istiyorsanız, en iyi yolu kuru buza sararak yollamaktır. Gideceği yere donmuş olarak varacak, ayrıca normal buzda olduğu gibi erimiş buz suyu pisliği de olmayacaktır. Kuru buzu tutmak gerektiğinde kalın eldiven giyilmesi önerilir, çünkü doğrudan elinize aldığınızda buzun süper soğuk yüzeyi cildinize zarar verecektir. Aynı nedenden ötürü kuru buz hiçbir zaman yenmez yutulmaz.Kuru buz hiçbir şekilde saklanamaz, -78 derecenin altındaki her sıcaklıkta birkaç saat içerisinde erir ve yok olur! Ancak donuk ürünlerle birlikte kullanıldığında işlevini yerine getirir.

  • Stok: Stokta var
  • Model: KB-2500
22,90TL
KDV Hariç: 19,41TL