KEMİK İLİĞİ NEDİR

Kemik iliği yeni kan hücrelerinin üretildiği yerdir, kan hücrelerinin yaşadığımız her an yenilenmesi gerektiğinden, ilik hayati önem taşır. Hayvanlarda bulunan uzun kemiklerin kısık ateşte, uzun süre kaynatılmasıyla besin değerlerinin suya geçişi sağlanır.Doğal ve katkı maddesiz ilerleyen süreç sonunda oluşan ilikli kemik suyunun içinde başlıca; Kolajen. Hyaluronik Asit, Magnezyum Demir, Kalsiyum, Potasyum, C vitamini, Çinko, Glisin, Gldwzaınm gibi önemli maddeler bulunur.

 

 

KEMİK İLİĞİNİN FAYDALARI

Bebeklerde kemik, diş ve zihinsel gelişime yardımcıdır, Altıncı aydan itibaren bebek çorbalarına katılması yararlıdır. Vücudun temel mineral, vitamin, protein ve yağ ihtiyacına takviye sağlar, Didğer gıdalardaki alınan mineral ve vitaminlerin emilimine destek olur. Içindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine, alerjik hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler, kabızlığa karşı etkin bir yöntemdir. Vücudumuzdaki toksinleri glutatyon sayesinde karaciğerden atarız. İlikli kemik suyundaki proteinler glutatyonun yapı taşıdır. Doğal detox yaparak toksinlerin atılımına destek olur. Sporcu sağlığına yardımcıdır. Kemik ve yumuşak doku yaralanmalarının iyileşme sürecini hızlandırır. Yetişkinlikte yaş ve hastalıklara bağlı eklem ağrılarının azalmasını ve kemik hastalıklarının tedavisini sağlar. Düzenli kullanım diz ağrısı veya eklem ağrısı şikayetlerinin azalmasına sağlar. İçerdiği kollajen selülit oluşumunu engeller. Sağlıklı saçlara ve tırnaklara sahip olunmasını destekler. Içeriğindeki aminoasit ve proteinler cilt sağlığına destek olur, cildin yaşlanmasını geciktirir. Paleo; İçeriğindeki Glisin rahatlatıcı, yatıştırıcı etkiye sahiptir. Uyku düzenlenmesini destekler ve dinç olmamızı sağlar, İçeriğindeki lif, kollajen ve jelatin sayesinde tokluk hissini artırır. Doktor tavsiyesi ile günlük diyete destek olur. Sporcu sağlığı ve beslenmesine katkı sağlar.

 

 

NEDEN KEMİK İLİĞİ SUYU ?
İnsanlar sanayileşme ve şehirleşmenin ilerlemesiyle birlikte ev yapımı geleneksel ürünlerden uzaklaşmaya başladı. Fakat bu ürünlerin insan sağlığına olan olumsuz etkilerinin görülmesiyle birlikte, uzmanların da önerileriyle tekrar geleneksel ürünlere dönüş gerçekleşti. Kemik suyu günümüzde uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda Hollywood ünlüleri arasında Paleo diyetinde de kullanılan popüler bir üründür.